Zmodernizowana modernizacja

Napisany przez dnia 28/02/2009 w Aktualności

Zmodernizowana modernizacja   

 Sprawdzanie wniosków już prawie na ostatniej prostej. Podpisywanie umów z rolnikami, którzy ubiegają się o dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych przebiega coraz sprawniej. Można już zatem myśleć o uruchomieniu kolejnej edycji programu.
Uzyskanie dofinansowania na modernizację gospodarstw nie jest wcale proste. Większość rolników musi odwiedzać Agencję Restrukturyzacji kilka razy zanim uda się podpisać umowę.

Grażyna Wereszczyńska, ARiMR: stwierdzamy wielokrotnie pewna niefrasobliwość w przygotowaniu dokumentów. I trzeba dokumenty przygotowywać wielokrotnie. Dwukrotnie, trzykrotnie dostarczać braki do Agencji, bądź wyjaśnienia w tej sprawie składać.

Stanisław Siezieniewski, Kozłowo Stare: dużo poprawek jest. No na przykład ja miałem takie drobne sprawy. Na przykład kupiłem na umowę kawałek ziemi. I nie wchodzi to nie ma po prostu rejentalnie nie jest zapisane.

W 2007 roku wnioski były przygotowywane w ogromnym pośpiechu. Rolnicy jednocześnie kompletowali dokumenty i stali w kolejkach przed Agencją Restrukturyzacji. Dlatego ocena wniosków musi trochę potrwać.

Grażyna Wereszczyńska, ARiMR: jesteśmy na finiszu i staramy się co w ludzkiej mocy aby szybciej zakończyć ten proces oceny wniosków z naboru 2007. Spodziewamy się kolejnego naboru z końcem, marca. Zatem musimy być przygotowani do kolejnej wytężonej pracy.

Aby uniknąć kolejek wnioski będą przyjmowały nie tylko regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: zbierane za pomocą również poczty. Za pośrednictwem biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji. Tak żeby ten proces bez kolejek sprawnie przebiegał.

Rolnicy zainteresowani uzyskaniem dotacji z kolejnej edycji programu mogą już przygotowywać dokumenty. Dokładny termin ogłoszenia naboru wniosków powinien być znany w połowie marca.

Dorota Florczyk/Agrobiznes

Mamy 98 producentów i 3000 ha

Logowanie

Login:

 

Hasło:

 

Zapamiętaj mnie

 
 
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja
 

Newsletter

Imie:

 

E-mail: